مقاله ها

آن‌چنان‌که بسیاری بحران بزرگ کرونا را نقطه‌ آغاز و یا دست‌کم یکی از عوامل بسیار مؤثر بر یک سری تغییرات بزرگ در نظم جهانی می‌دانند، اما مسئله اینجاست؛ این تغییرات چه مختصاتی می‌تواند داشته باشد؟

بحران جهانگیر” کرونا “ باعث شد تا بیشتر به بی مرزی دنیا و شباهت ساکنان ان واقف شویم.درک کنیم که همگان در یک کشتی نشسته ایم و حساسیت و همدلی بیشتری در سطح جهان شکل دهیم.همذات پنداری و حس همدردی وقتی که همه را در معرض خطر دیدیم و رنگ و جنس و طبقه و پاسپورت و جهان چندم بودن و جی دی پی و دین و ایین را اعتباریاتی مقهور این ویروس منحوس بی مرز شناختیم ،ما را یک پله بالا تر نشانید.

خوشبختانه انتشار اخبار فراوانی از افراد خیر و انسان‌دوست که در مقابل چنین افرادی با پخش رایگان ماسک و سایر مواد مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا، نشان دادند که هنوز فرهنگ ایثار و گذشت، وجه غالب و بارز خصیصه فرهنگی ایرانیان مسلمان است.

کمال قلیچدار اوغلو رهبر دومین حزب بزرگ ترکیه یعنی حزب جمهوری خواه خلق این کشور، به تازگی در همایشی گفت که برای برقراری صلح در خاورمیانه و جهان اسلام، کشورهای ترکیه، ایران، عراق و سوریه باید گرد هم آمده و سازمانی را تحت عنوان «صلح و همکاری خاورمیانه» تشکیل دهند.

دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در یادداشتی به بهانه ایام دهه فجر بر این نکته تاکیدنمود که پاسداشت ایام‌الله دهه فجر باید عمقی و تأثیرگذار باشد، باید بتوانیم با فراهم کردن زمینه ورود ادبیات و هنر اصیل و جدی به ساحت انقلاب، برای روایت آن در قالب کتاب‌های مختلف، رمان‌های فاخر، فیلم‌های سینمایی ماندگار و شاخص را شاهد باشیم.

دکتر معصومه رشاد عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، در مصاحبه اختصاصی با تهران پرس درخصوص هدف آمریکا از به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی اظهارداشت: در ابتدا شهادت سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی را خدمت جامعه اسلامی و جهان بویژه مردم مسلمان ایران و جامعه علمی و دانشگاهی تسلیت عرض می نمایم.

 

نشست هم اندیشی، تحلیلی بر نقش شهید سپهبد قاسم سلیمانی در توسعه عدالت ،امنیت و صلح منطقه ای و جهانی به همت مجمع جهانی صلح اسلامی در بهمن ماه برگزار می‌گردد. در همین چارچوب دکتر علی خندق آبادی عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی در یادداشتی با عنوان سردار مقاومت، سردار صلح و عدالت، جایزه جهانی صلح و عدالت به ارزیابی ابعاد جایگاه سردار شهید سلیمانی در تحقق صلح و عدالت پرداخته است . 

حجت الاسلام  و المسلمین محمد سالارعضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی

حجت الاسلام  و المسلمین محمد سالارعضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی در آستانه برگزاری همایش" تحلیلی بر نقش شهید سپهبد سلیمانی در توسعه عدالت، امنیت و صلح منطقه ای و جهانی" سردار شهید سلیمانی را  طلایه دار صلح و امنیت منطقه و جهان دانست.

دکتر معصومــــه رشـاد استاد دانشگــــاه آزاد اسلامی و دارای مدرک دکتری تخصصی روابط بین الملل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگــــار تهران پرس در خصوص هدف ترامـپ از طرح “معامله قرن” اظهارداشت: این روزها آمریــــکا با برجسته کردن “معامله بزرگ قرن” در پی آن است که افکــــار عمومی جهان را به سمت یک موضوع انحرافی کشیده و از این پیشنهاد برای خود، یک دستاورد مثبت برای مبارزات انتخاباتـــــی آینده رقم بزند. قدرت فعلی آمریکا در ائتلاف ماست.

دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در یادداشتی بر این نکته تاکید نمود که  برای اینکه ما بتوانیم به منابع قدرت دست پیدا کنیم، لازمه این کار شناخت ابعاد قدرت در جهان امروز است که می‌توان آنها را با توجه به تغییرات نهادی و ابزاری که در جهان اتفاق افتاده است، در موارد زیر مورد جستجو قرار داد.

صفحه‌ها

اشتراک در مقاله ها