مقاله ها

 

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در حساب توئیتری خود اعلام کرد جنگنده‌ها و بالگردهای ارتش اسرائیل مواضع وابسته به جنبش حماس در غزه را هدف قرار دادند.

وی افزود: این حملات در واکنش به پرتاب راکت از غزه به اسرائیل انجام گرفته است.در همین راستا شاهدان عینی اعلام کردند که جنگنده‌های ارتش اسرائیل منطقه شمال غزه، شهر دیرالبلح و خان یونس را هدف قرار دادند.

«عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر، پس از «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، «عبدالله دوم» شاه اردن و «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر سخنرانی خود را در اجلاس بغداد آغاز کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری عراق (واع)، رئیس‌جمهور مصر ضمن ابراز خرسندی از حضور در عراق، اظهار داشت: «عراق شاهد مداخلات خارجی گوناگونی بوده. مصر از دستاوردهای [دولت عراق] به ریاست الکاظمی تقدیر می‌کند».

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی شب گذشته خود به مناسبت سالروز آزادسازی مناطق شرقی لبنان از اشغال تکفیری ها با اشاره به اینکه این پیروزی رایگان به دست نیامده بلکه با جانفشانی و صبر و پایداری به ثمر نشسته است، گفت: پیروزی الجرود در 4 سال پیش، بخشی از جنگ جهانی علیه سوریه و از طرح های خطرناک برای منطقه بود.

دبیر کل حزب الله ادامه داد: «داعش قصد داشت بر سوریه مسلط شود و لبنان نیز بخشی از طرح آن بود... هدف داعش این بود که تدمر [صحرای شرق سوریه] را به قلمون [در غرب سوریه و شرق لبنان] متصل کند و اگر می‌توانست این کار را انجام دهد، جنگ دشوارتر بود».

به گزارش سلام نیوز به نقل از euronews شهرهای بزرگ افغانستان یکی پس از دیگری به تصرف نیروهای طالبان در می‌آیند و علاوه بر خروج نیروهای نظامی خارجی، برخی از سفارتخانه‌ها نیز فعالیت خود را متوقف کرده‌اند یا کاهش داده‌اند...

به گزارش مجمع جهانی صلح اسلامی به نقل از سلام نیوز دکتر داوود عامری دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن تبریک وشاد باش به مردم عزیز ایران به مناسبت آغاز سال 1400 در یادداشتی نوشت : نوروز یکی از مهمترین اعیاد ایرانی است که نه تنها بین همه اقوام ایرانی به صورت مشترک جشن گرفته می‌شود، بلکه نماینده ایران فرهنگی است که در کشورهای همسایه و در حوزه بسیار گسترده‌تری از جغرافیای ایران کنونی، مورد توجه اقوام و ملتهای منطقه نیز می باشد.

به گزارش مجمع جهانی صلح اسلامی به نقل از یورو نیوز ،جانشین قاسم سلیمانی در مراسمی که به مناسبت سالگرد ترور فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران ترتیب داده شده بود، گفت:

شاید کسانی در خانه خودتان انتقام خون حاج قاسم را از شما بگیرند.

 

در  بخشی از این گزارش امده است :اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران می‌گوید ممکن است از درون خانه آمریکایی‌ها «کسانی پیدا شوند» و از آنها «انتقام» بگیرند.

انگلستان اولین کشوری بود که شیوع ویروس جهش یافته کرونا را پس از دریافت واکسن های ژن خوکی اعلام کرد ؛ آیا ارتباطی بین نوع جهش یافته ویروس و واکسن های ژن خوکی وجود دارد؟

ابازدارنده ها و سرعت گیرها در مسیر مدیریت آسیب‌های اجتماعی

 

در پی اقدامات و سیاست های مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی در عادی سازی روابط با کشورهای عربی منطقه و برخی اخبار حول کشورهای اسلامی و همپیمانان آنان در این رابطه،  برآن شدیم گزارشی حول آن گردآوریم:

 

صفحه‌ها

اشتراک در مقاله ها