مقاله ها

 استاد دانشگاه هیوستون تگزاس گفت،: سیاست های اسلام هراسانه، نژادپرستانه و ضدمهاجرتی رییس جمهوری آمریکا زمینه ساز رشد گروه های افراطی سفید پوست در غرب شده و حملات تروریستی به دو مسجد مسلمانان در نیوزیلند یکی از نتایج آن است.

 تفکر صلح طلبی ملت ایران، کاهش خشونت و حمایت از حقوق بنیادین بشر، برقراری امنیت و حق حیات برای تمامی مردم دنیا از دیرباز در فرهنگ ایرانی - اسلامی این مرز و بوم محترم شمرده شده است.

آمریکا دخالت در امور داخلی دیگر کشورها را کماکان ادامه داده و هر روز برگ جدیدی از نقض حقوق بشر علیه مخالفین خود را رو می کند.

 

رواداری یا مدارا، به «عملی عمدی‌ گفته می‌شود برای پذیرش یا اجازه دادن به چیزی که فرد شخصاً قبول ندارد. کسی می‌تواند به شکل معنادار در مورد مدارا (پذیرفتن یا اجازه دادن) صحبت کند، که در موقعیتی باشد که بتواند نپذیرد یا اجازه ندهد.» این اصطلاح همچنین در معنای «تحمل و تاب‌اوردن» یا «پشتیبانی، حمایت یا نگه‌داشتن» (اندیشه‌ی متفاوت) هم تعریف شده است. 

انقلاب اسلامی، تحولی بر اساس خواست ملت ایران برای براندازی نظام دیکتاتوری و احیای ارزشها و فرهنگ اسلامی- ایرانی در جامعه خود بوده است. بنابراین، این خواسته یک ارزش نهادینه شده در بین ملت ایران بوده و هیچ گاه اعتبار و جایگاه خود را از دست نخواهد داد.

محسن پاک آیین عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی در یادداشتی یکی از وجوه مهم و اصلی بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی که به "بیانیه‌ گام دوم انقلاب" موسوم شد را  توجه به تمدن نوین اسلامی و حرکت مداوم و جدی به سوی تحقق این تمدن دانست.

دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی اصلی ترین دستاورد و رویکرد انقلاب اسلامی را احیای فرهنگ اسلامی دانست . 

 

در روزهای اخیر دونالد ترامپ، جان بولتون، مایک پمپئو و مقام های رژیم صهیونیستی که پیشتر ادعا کرده بودند انقلاب اسلامی ایران چهل سالگی خود را نخواهد دید، با انتشار پیام‌های توئیتری از چهل سال شکست ایران صحبت کرده اند. حال اینکه این آمریکا و اذناب آن هستند که چهاردهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی را با شکست پشت سرگذارده اند.

به اعتقاد کارشناس سیاسی روس، کنفرانس بین المللی ضد ایرانی «ورشو» نمایشی مضحک بیش نبوده و بار دیگر شکست سیاست‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشت.

راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از مظاهر ویژه و انحصاری انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود...

صفحه‌ها

اشتراک در مقاله ها