راهکارهایی برای صلح درون(بخش دوم)

برای بسیاری از ما زندگی روزمره می تواند شلوغ ، استرس زا و گاهی اوقات پرخاشگر و حتی زمینه بیماری های روحی و اجتماعی باشد. دستیابی به صلح درونی راهی برای کمک به آرامش در زندگی شماست و به کاهش احساس استرس ، اضطراب و افسردگی در دنیای امروز کمک می کند. غالباً مردم صلح درونی را به عنوان چیزی که "باید پیدا شود" اشتباه می گیرند ، بنابراین ممکن است تعجب کنید اگر بشنوید که راه رسیدن به آرامش درونی اولا از درون و دوما با یادگیری و تمرین آن به طور منظم و مداوم است نه پیداشدن و کشف شدنی. برخی از شما ممکن است آرامش درونی را به عنوان چیزی تصور کنید که تنها با آرامش گرفتن اوضاع خارجی اطراف شما  رخ می دهد به عنوان مثال وقتی به تعطیلات می روید ، سلامتی شما خوب است یا فقط در آخر هفته ها که کار نمی کنید ، می توانید به آن برسید. اما صلح درونی چیزی است که از درون می آید. شما هنوز هم می توانید به آرامش درونی دست یابید ، حتی اگر یک سبک زندگی پرتحرک و سخت دارید ، دقیقاً به اندازه کسی که سبک زندگی آرام تری داشته باشد. به یاد داشته باشید که دستیابی به آرامش درونی فرایندی و مستمر است ، بنابراین روزی یکبار آنرا انجام دهید. برای کمک به شما در دستیابی به آرامش درونی ، نکاتی را برای کمک به شما آورده ام:

 

 

 

12-بگذارید اتفاقات به روال خودشان رخ دهند البته با تلاش شما

- این مهم است که تشخیص دهید که برخی از خواسته های شما مربوط به این است که خود  شما فکر می کنید زندگی چگونه باید باشد یا اینکه اکنون چگونه است.(پذیرش واقعیت)همه ما سعی می کنیم دنیا را بشناسیم ، نه اینکه اجازه دهیم جهان به خودی خود پیش برود. به عنوان مثال ، برخی از مواردی که در زندگی وجود دارد و شما به دنبال آن هستید. لازم است اجازه دهید اتفاق بیفتد به جای اینکه به زور بخواهید وجود داشته باشد ،پس اتفاق می افتد. به جای اینکه به خودتان اجازه دهید  جریان خوشحالی خودش رخ دهد و رها و خوشحال شوید ، می خواهید به زور و دگنگ شاد باشید. به جای اینکه به خود اجازه دهید احساس آرامش و صلح کنید ، می خواهید فقط ظاهر صلح آمیز باشید. سعی کنید شروع به خلاص شدن از خواسته های خود کنید که می خواهید همه چیز به یک روش خاص رخ دهد، و در عوض  اجازه دهید اتفاقات خودشان رخ دهند.

 

13-عبادت

-  10-15 دقیقه از روز برای عبادت یا حتی ورزش های روحی مثل مدیتیشن ، به آرام کردن ذهن کمک می کند و شما را در حالت  آرام قرار می دهد. اگر اول صبح  برای چیزی دعا می کنید ، یک روش عالی برای شروع روز است زیرا این احساس آرامش و راحتی در طول روز در کنار شما خواهد بود.

 

 

14-انچه را که دارید قدردانی کنید

-  بسیاری از ما بیش از حد"آرزو می کنیم" که یک خانه بزرگتر داشته باشیم ، پول بیشتری داشته باشیم ، شغل بهتری داشته باشیم ، بدن کامل ورزشکاری و غیره ... ولی به اندازه کافی در تمام چیزهایی که  از قبل داریم متمرکز نمی شویم. لحظه ای وقت بگذارید تا لیستی ذهنی از با ارزش ترین چیزهای زندگی خود تهیه کنید - شاید خانواده ، دوستان ، سلامتی و.... حالا فکر کنید چقدر اینها را با زحمت حفظ کرده اید؟با قدردانی از آنچه که دارید ، این امکان را برای شما فراهم می کند که روی همه کارهای شگفت انگیز و کارهایی که انجام می دهید متمرکز شوید ، بنابراین «ای کاش ها» برای چیزها متوقف شود و چشمان خود را به آنچه دارید باز کنید تا همه چیزهای شگفت انگیز را که قبلاً به دست اورده اید ببینید.

 

15-غیر منتظره را بپذیرید

- بعضی اوقات زندگی به همان شکلی که فکر می کردید پیش نمی رود . اشکالی ندارد ، زیرا در این دنیا اگر در سفر و هیجان نرفتید ، باخته اید . با این هیجانات و غیر منتظره ها در مورد خود و جهان بیرون و درونتان بیشتر از آنچه که در طول عمر خود می بینید ، می آموزید. بنابراین  ، به جای جنگ با تغییر ، سعی کنید یاد بگیرید که با آن در صلح باشید و بنشینید و سفر خود را به صورت آشکار مشاهده کنید - هرگز نمی دانید چه چیزهای شگفت انگیزی را می توانید در طول مسیر پیدا کنید

 

 

16-ذهن آگاهی را تمرین کنید -

ما اغلب آنقدر مشغول فکر خودمان هستیم که همه چیزهای شگفت انگیز را که هر روز در اطرافمان می گذرد از دست می دهیم. با تمرین ذهن آگاهی ، شما در حال نوعی زندگی هستید که به شما امکان می دهد چیزهای ساده زندگی مانند یک غروب خورشید زیبا ، صدای کودکانی که با خوشحالی بازی می کنند یا تماشای سگی در حال بازی با توپ را مشاهده می کنید ، لذت ببرید! 

 

17-از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

- بنابراین بسیاری از ما به طور مداوم خودمان را با دیگران مقایسه می کنیم ، آرزو می کنیم زندگی ما بیشتر شبیه خودشان باشد ، اما با مقایسه خود با دیگران فقط خود را از شادی و خوشبختی خود محروم می کنید. این مهم است که بدانید حتی اگر زندگی ، جسم و وظیفه آنها را داشته باشید ، لزوماً شما را خوشبخت نمی کند. ما اغلب معتقدیم که خوشبختی ما ناشی از این عوامل بیرونی است ، اما خوشبختی ما کاملاً از درون می آید

 

 

18-مثبت اندیشی و بعد مثبت ماجراها را در هر موقعیتی ببینید

- مهم نیست که در زندگی چه اتفاقی برای شما می افتد ، شما به تنهایی این توانایی را دارید که چگونه به آن پاسخ دهید. شما دائما با شرایط ناگوار در زندگی روبرو خواهید شد که خارج از کنترل شماست و می توانید از این وضعیت احساس ناراحتی ، عصبانی یا اذیت کنید و یا می توانید تصمیم بگیرید که آن را دور بزنید و به سمت مثبت داستان توجه کنید. نشستن و شکایت درمورد مشکلات شما باعث تغییر اوضاع نمی شود و این باعث می شود وضعیت شما بدتر شود . هنگامی که شما در هر شرایطی عادت به جستجوی مثبت می کنید ، زندگی شما بلافاصله آرام تر می شود......

 

ادامه دارد

بر اساس مقاله " مولفه های صلح شخص" 

نویسنده: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید