زینب عامری

رویارویی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر، فیس بوک و اسنپ چت به یکی از موضوعات قابل توجه و چالشی در حوزه ارتباطات بین الملل و شبکه های اجتماعی تبدیل شده است.بسته شدن حساب کاربری توئیتر دونالد ترامپ در تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۹ دی ۹۹)  به دلیل ایجاد و گسترش نفرت و تحریک به خشونت، یک تحول جدید در روند قدرت نمایی و فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی است و توئیتر این مهم را به اسم خود رقم زد و سپس شرکت های فیس بوک و اسنپ چت نیز اقدامات مشابهی اعمال نمودند و دست‌کم تا پایان مراسم تحلیف و انتقال قدرت به جو بایدن حساب کاربری ترامپ را بستند.آیا اقدام شبکه های اجتماعی مبتنی

دیده بان حقوق بشر سوریه از بازگشت داعش به بادیه حماة خبر داده و اعلام کرد که این گروه کنترل مناطقی را در دست گرفته است.

 دیده بان حقوق بشر سوریه مدعی شد، داعش از روز جمعه حملاتی را به پایگاه‌های نظام سوریه در حومه حماة انجام داد.

در مقابل ارتش سوریه و جنگنده‌های روسیه نیز حملاتی را علیه تروریست‌های داعش آغاز کردند و درگیری‌ها میان دو طرف همچنان ادامه دارد.

دیده بان حقوق بشر سوریه مدعی شد داعش کنترل دو منطقه الشاکوزیه و الرهجان در حومه شرقی حماة را در دست گرفته است.

به گزارش مجمع جهنی صلح اسلامی منابع ویژه گفتند، پس از سفر هیئت مصری به طرابلس در ۲۷ دسامبر به ریاست معاون رئیس سرویس اطلاعات مصر، تماس‌های مکرری میان مقامات امنیتی و اطلاعاتی آنکارا و قاهره برقرار شد و در این تماس‌ها شاید برای نخستین بار دو طرف درباره برخی از پرونده‌های منطقه و در راس آنها پرونده لیبی هماهنگی‌ها و توافق اصولی داشتند.

به گفته منابع مذکور، این تماس‌ها و هماهنگی‌های مصر و ترکیه طرف اماراتی را خشمگین کرد و ماهیت و دلایل این تماس‌ها و هماهنگی‌ها محل بحث مقامات ابوظبی و قاهره قرار گرفت.

به گزارش مجمع جهانی صلح اسلامی به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم نخستین محموله از سوی کارخانه «طرة» متعلق به شهرک‌نشینان در شهرک «بساغوت» در نزدیکی رام‌الله که تولیداتی نظیر روغن زیتون، عسل و مشروبات الکلی دارد، به امارات صادر شد.

در این روزنامه تاکید شده است که روند بازاریابی اینگونه محصولات برای تجار و کشورهای خارجی مقیم دبی از صبح امروز (یکشنبه) آغاز شده است و یوسی دغان، رئیس شورای شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری در بسته بندی این محموله‌ها مشارکت داشت که پیشتر اقدام به امضای توافقنامه‌های صادرات تولیدات شهرک‌نشینان صهیونیستی به امارات کرده بود.

عضو ائتلاف پارلمانی الفتح تاکید کرد پارلمان بعد از تصویب خروج نظامیان خارجی به مشروعیت حضور نیروهای آمریکایی پایان داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز، «محمد البلداوی»، عضو ائتلاف پارلمانی الفتح تاکید کرد پارلمان بعد از تصویب خروج نظامیان خارجی به مشروعیت حضور نیروهای آمریکایی پایان داد.

البلداوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم تصریح کرد: نیروهای آمریکایی و خارجی حاضر در خاک عراق حتی اگر با درخواست دولت در کشور حضور دارند، مصوبه پارلمان در اوایل سال 2020 به مشروعیت حضور آنها در عراق پایان داد.

تا سال ۲۰۲۰ جهان تقریبا بر قحطی غلبه کرده بود. آخرین قحطی که توسط مقام‌های سازمان ملل گزارش شد، بخشی کوچک از سودان جنوبی را آن هم در چند ماه سال ۲۰۱۷ در برگرفت اما حالا سازمان ملل هشدار می‌دهد که قحطی در یمن، سودان جنوبی، بورکینافاسو و شمال شرق نیجریه گزارش شده و ۱۶ کشور دیگر هم تقریبا در حال سوق یافتن به سمت این فاجعه هستند.

مارک لوکاک، رئیس کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در این باره می‌گوید: قحطی حالا برگشته است. اگر ما نسلی شویم که بر بازگشت چنین آفت وحشتناکی نظارت می‌کند، برای چند دهه آینده این یک وضعیت وحشتناک خواهد بود. اما این مساله هنوز قابل اجتناب است.

دانیل السبرگ تحلیل گر دفاعی و مشهور به افشاگر اسناد وزارت دفاع آمریکا گفت: ترامپ یک برنامه فوق سری برای تحریک و ایجاد درگیری با ایران دارد. او گفت: «باور دارم، برنامه ای فوق سری برای تحریک ایران وجود دارد تا پس از پاسخ ایران به این تحریک، آمریکا بهانه ای برای درگیری با ایران پیداکند. ترامپ ۱۷ یا ۱۸ روز برای چنین اقدامی فرصت دارد و این زمان برای برنامه ی آنها کافی است. از سوی دیگر در همین زمان فرصتی است که می توان با آگاهی بخشی و انتشار اطلاعات، از وقوع چنین برنامه ای ممانعت کرد.

به گزارش مجمع جهانی صلح اسلامی به نقل از گاردین ،بخش های سانسور شده از گزارش های دولت انگلیس درباره تلفات جنگ یمن و نقض حقوق بشر در حملات ائتلاف سعودی منتشر شده اند و همین امر دولت بوریس جانسون را در چالش جدیدی گرفتار کرده است.

به گزارش مجمع جهانی صلح اسلامی به نقل از یورو نیوز ،جانشین قاسم سلیمانی در مراسمی که به مناسبت سالگرد ترور فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران ترتیب داده شده بود، گفت:

شاید کسانی در خانه خودتان انتقام خون حاج قاسم را از شما بگیرند.

 

در  بخشی از این گزارش امده است :اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران می‌گوید ممکن است از درون خانه آمریکایی‌ها «کسانی پیدا شوند» و از آنها «انتقام» بگیرند.

واکسن های داخلی به مرحله انسانی رسیده اند از سوی دیگر پژوهشگران بریتانیایی در یک آزمایش بی‌سابقه به ده نفر که در معرض ویروس کرونا بوده‌اند پادتن داده‌اند تا بدن آنها نوعی ایمنی اضطراری در برابر ابتلا به بیماری پیدا کند...

صفحه‌ها

اشتراک در زینب عامری