زنان

گردهمایی «نقش زنان در اسلام» به‌صورت یک ضیافت فرهنگی به وقت نهار روز سه‌شنبه، ۱۰ اسفند، در مرکز اجتماعات شهر «سنت‌ پیتر» در ایالت مینه‌سوتا آمریکا برگزار می‌شود.

فروشگاهی زنجیره‌ای در پایتخت انگلستان در نظر دارد برای نخستین‌بار محصولات مربوط به حجاب و مد اسلامی را در این کشور عرضه کند.

 در روز جهانی حجاب، اعضای جامعۀ اسلامی مسلمانان کی‌یف، نمایشگاه حجاب اسلامی در پایتخت اوکراین برگزار کردند.

مراسم روز جهانی حجاب فردا، ۱۳ بهمن‌ماه، در مسجد «النور» شهر «سنت کاترینز» کانادا برگزار می‌شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی زنان روستایی گفت: برای تعهد به دستور کار 2030 برای توسعه پایدار، باید زنان روستایی را به سوی کامیابی، دستیابی به حمایت و اطلاعات مورد نیاز سوق دهیم تا بدون ترک جوامع، توان بالقوه خود را به ثمر برسانند.

«تسمینه احمد شیخ»، نخستین زن مسلمان نماینده اسکاتلند در پارلمان بریتانیا اعلام کرد: داعش نه‌تنها نماینده اسلام نیست و بلکه به‌واقع اسلام، پادزهر داعش است.

 نشست نقش زنان در توسعه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی از دیروز، ۱۲ مهر، در آنکارا، پایتخت ترکیه، در حال برگزاری است.

همایش یک روزه با عنوان 'بررسی تطبیقی حقوق زن در اسلام و غرب' با حضور جمعی از محققان، اساتید دانشگاه و حوزه و نویسندگان زن از پاکستان و ایران، روز شنبه به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد برگزار شد.

اجلاس زنان مسلمان جهان در کوالالامپور امروز، پنجم مهرماه، با نامگذاری نهم ذیحجه به نام روز جهانی زنان مسلمان به کار خود پایان داد.

فراکسیون زنان انتخاب زنان به عنوان اعضاء اتحادیه بین‌المجالس و مجمع بین المجالس آسیایی را تبریک گفت.

صفحه‌ها

اشتراک در زنان