دیدگاه مجمع

مجمع جهانی صلح اسلامی سالروز شهادت  حضرت فاطمه (س) را بر تمامی مسلمانان جهان تسلیت می گوید

 

یکی از خصوصیات نظام بین‌الملل، قابلیت‌ها و تاثیرپذیری آن از تحولات عمده سیاسی و اجتماعی است. هرقدر حوزه نفوذ این دگرگونی‌ها وسیع‌تر باشد، میزان اثرگذاری آن عمیق‌تر می‌شود. انقلابها که بزرگترین و ژرف‌ترین تحول در حوزه سیاسی و اجتماعی به شمار می‌آیند، عامل عمده در تحولات روابط بین‌الملل قلمداد می‌شود

22 بهمن ماه 1357 نقطه عطفی در تاریخ ایران و بلکه رویدادی سرنوشت ساز در تاریخ معاصر بود که نه تنها اثرات و پیامدهای آن تا به امروز در گوشه و کنار جهان به چشم می خورد؛ بلکه آغازگر جنبش ها و نهضت های عدالت خواهانه در مناطق مختلف محسوب می شود.

ایلگار ابراهیم اغلو الله وردیف(رئیس مرکز دفاع از حقوق بومی و آزادی بیان و سردبیر روزنامه دیرلرو از نخبگان مرتبط بامجمع جهانی صلح اسلامی طی یادداشتی اختصاصی ضمن گرامیداشت روزغزه نقطه نظرات خود در این زمینه را به مجمع جهانی صلح اسلامی ارسال نمود در این یادداشت چنین می خوانیم که....

 دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی  تاکید نمود: صلح و سعادت و عدالت، پیام نو و روشن ملت ایران برای همه ی ملت ها است و جوانان پرشور این سرزمین بزرگ، برای تحقق این پیام باید با همه ی ظرفیت های وجودی خود در میدان تلاش و پیشرفت، حاضر باشند.

خانم دکتر لاله افتخاری عضو کمیته علمی مجمع جهانی صلح اسلامی  درراستای برگزاری هم اندیشی باز خوانی اندیشه های امام خامنه ای در موضوع صلح و عدالت در  مصاحبه  اختصاصی با مجمع بر این امر تاکید نمود که در مورد جایگاه صلح و عدالت در ادیان الهی باید گفت ادیان الهی در اصول با یکدیگر مشترک هستند در نتیجه فقط در شریعت با یکدیگر تفاوت دارند.

در اختتامیه هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و عدالت دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی به جمع بندی مطالب ارائه شده در این هم اندیشی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی  در نشست هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و عدالت ، با بیان اینکه یکی از واژه هایی که در بیان بشر واژه زیبایی بوده، صلح است و ..

محسن پاک آیین دبیر نشست تخصصی هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و عدالت ضمن تاکید بر اینکه همه انسانها در جهان به دنبال آرامش، صلح و عدالت می باشند افزود امروز جهان بیش از پیش به تحقق صلح عادلانه‌ و به عبارت دیگر صلحی که مبتنی بر عدالت باشد , ...

دکتر سید محمد ساداتی نژاد، مدیر گروه مطالعاتی اسلام و  روابط بین الملل در هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و  عدالت، مبانی  و اصول صلح در نگاه فقهی آیت الله خامنه ای را مورد بررسی قرار داد.

صفحه‌ها

اشتراک در دیدگاه مجمع