دیدگاه مجمع

دکتر  مصطفی مصلح زاده، دبیر ستاد راهبرد نگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی در همایش آپارتاید علمی، صلح، عدالت و امنیت جهانی بر طرح پیشنهادی ایجاد سازمان جهانی صلح و عدالت تاکید کرد.

 

پروفسور «تیم اندرسون» استاد دانشگاه سیاسی سیدنی و مدیر مرکز مبارزه با امپریالیسم جهانی در این همایش گفت:کشورهای سلطه گر و امپریالیسم به دنبال این هستند که علم و فناوری را در انحصار خود بگیرند و این ناشی از روحیه یک‌جانبه‌گرایانه آنهاست.

 دکتر محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در همایش آپارتاید علمی صلح عدالت و امنیت جهانی به بررسی دستاوردها و پیشرفت های علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران طی چند سال اخیر در حوزه علم و فناوری اشاره کرد.

 

محسن پاک آیین معاون بین‌الملل موسسه انقلاب اسلامی در همایش آپارتاید علمی، صلح، عدالت و امنیت جهانی گفت: بومی سازی علم و فناوری یکی از راه های مقابله با آپارتاید علمی است.

دبیر کل مجمع مجالس آسیایی (APA)، با حضور در همایش «آپارتاید علمی، صلح، عدالت و امنیت جهانی»، گفت: برای مقابله با آپارتاید نیاز است همه کشورها در عرصه بین المللی وارد مذاکره شده و یک سند بین المللی جامع در حوزه کنوانسیون تبعیض علمی تدوین و ارائه نمایند.

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در همایش آپارتاید علمی، صلح، عدالت و امنیت جهانی گفت: تحریم‌های علمی برای ایران فرصت‌هایی را برای ما فراهم کرده است.

حجت‌الاسلام ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در همایش آپارتاید علمی، صلح، عدالت و امنیت جهانی گفت  : پیشرفت علمی ما باید الگوی مبارزه با آپارتاید برای کشورهای مستقل باشد.

همایش آپارتاید علمی؛ صلح عدالت و امنیت جهانی در باغ کتاب تهران با سخنرانی دکترعامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی آغاز به کار کرد.

 

 دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی تحریم ها را زمینه‌ساز بلوغ زودرس حوزه علم و فناوری کشور عنوان کرد و گفت: تحریم‌ها باعث شد به دلیل تقاضای داخلی و ارج نهادن به منابع انسانی، حوزه علم و فناوری کشور یک جهش بلند داشته باشد.

حجت الاسلام محمد سالار عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی  در یاداشتی به بهانه برگزاری همایش آپارتاید علمی؛ صلح، عدالت و امنیت جهانی شرایط کنونی جهان را فرصتی مناسب برای بحث «آپارتاید علمی» از دیدگاه اسلام بیان کرد.

صفحه‌ها

اشتراک در دیدگاه مجمع