اخبار

وزارت خارجه قزاقستان اعلام کرد، «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، برای شرکت در مذاکرات صلح سوریه وارد «آستانه» پایتخت این کشور شد.

 شورای امنیت سازمان ملل تخریب بخش هایی از شهر باستانی تدمر سوریه به وسیله گروهک تروریستی داعش را محکوم کرد.

ده ها هزار فلسطینی روز شنبه در اعتراض به جنایت تخریب خانه هایشان و قتل شهروندان فلسطینی در روستای عرعره واقع در اراضی اشغالی 1948، تظاهرات کردند.

 انفجار بمب در یک محله شیعه‌نشین در شمال‌ غربی پاکستان حداقل ۲۱ کشته و حدود ۴۰ زخمی برجای گذاشت.

نیکلای ملادنوف، نماینده سازمان ملل در امور خاورمیانه، روز سه‎‏شنبه در جریان سخنرانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل که برای نخستین بار پس از تصویب قطعنامۀ توقف شهرک‌سازی‎های رژیم صهیونیستی تشکیل جلسه داده بود، این هشدار را مطرح کرد.

دبیرکل جدید سازمان ملل با بیان اینکه تهدیدهای ناشی از درگیری‌ها در سوریه «بسیار خطرناک» شده‌اند، بر لزوم پیشرفت در مذاکراتی که هفتۀ آینده برگزار می‌شود، تأکید کرده است.

نشست کارشناسان ارشد سازمان همکاری‏‎های اسلامی برای بررسی بحران مسلمانان روهینگیاییِ میانمار در کوالالامپور، پایتخت مالزی آغاز شده است.

حمید البار' نماینده ویژه سازمان همکاری اسلامی در امور میانمار اعلام کرد که نشست اضطراری هفته جاری وزرای امور خارجه این سازمان در کوالالامپور پایتخت مالزی با هدف حمایت از گروه های اقلیت نژادی که حق شهروندی آنها در میانمار انکار شده است، برگزار می شود.

 سازمان ملل اعلام کرد که عملیات آزادسازی شهر موصل از اشغال گروه تروریستی داعش تاکنون به آوارگی 148 هزار نفر منتهی شده است.

بر اثر بمباران های روز سه شنبه منطقه مسکونی مران شهر حیدان استان صعده و الحدیده یمن 9 تن کشته شدند.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار