اخبار

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان پیام داد.

پروفسور والنتین ایلی ضمن تأکید بر اهمیت برگزاری دوره‌های گفت‌وگوی ادیان، گفت: اتحاد مسیحیان و مسلمانان با یکدیگر، پایه‌های صلح و آرامش جهانی را تقویت خواهد نمود.

ماریان مواسانو استاد دانشگاه رومانی، در پنجمین دوره گفت‌وگوی ادیان؛ شیعه و ارتدکس رومانی، ضمن اشاره به تحصیلات هنری خود، گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه رومانی و دانشکده‌های آن ارائه نمود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: کتاب‌های حوزه صلح به منظور نهادینه شدن گفتمان صلح در استان فارس معرفی می‌شوند.

 

مدیركل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس با یادآوری آموز‌ه‌های اسلام تأكید كرد كه مسلمانان مردمی صلح‌طلب هستند.

 

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن ضمن اعلام استقبال یمنی‌ها از تلاش‌ها برای دستیابی به صلح گفت زمان آن فرا رسیده است که جهان بداند چه کسی مخالف صلح است و چه کسی خواهان آن.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالحسن گفت: مشکل بشریت در حال حاضر همین بوده است که با یکدیگر گفت‌وگو نمی کرده اند بلکه با هم می جنگیده اند که باعث کشیده شدن جنگ ها به حیطه مذهب و دین هم شده است.

اسماعیل تبادار استاندار فارس در کنگره بین المللی سلامت بـرای صـلح جهانی، با تأکید بر اینکه باید به آرمان دیرپای بشریت، یعنی عدالت، پاسخ داد، گفت: مهمترین اصل صلح پایدار که به کرات مورد توجه قرار گرفته، دعوت به دوستی است.

گروه کاليوه (نداي صلح و دوستي)، نماينده ايران در فستيوال بين‌المللي موسيقي محلي هندوستان شد تا بار ديگر با بوطيقاي موسيقي خود نداي صلح و دوستي ايران را براي جهانيان طنين‌انداز کند.

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از صفحه های اجتماعی نوشت: همواره موضع ایران، تاکید بر استفاده صلح‌آمیز از فضای سایبری و حفظ امنیت جهانی بوده که در همه حضورها در مجامع بین المللی مشهود است.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار