اخبار

حضرت امام خمینی (ره) حقیقتی همیشه جاودان و خاموش‌نشدنی است که با زلال اندیشه‌های پاک و نورانی اش و هدایت‌های داهیانه خود در نهضت الهی‌اش پایه‌گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و معمار کبیر انقلاب اسلامی شد؛ به طوری که به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) «این انقلاب، بی نام خمینی (ره) در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست.» 

به نقل از عربی21، شب گذشته و صبح امروز نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی با یورش به مناطقی از کرانه باختری و قدس اشغالی یک کمپین بازداشت گسترده علیه کودکان و اسرای آزادشده فلسطینی به‌راه انداختند.

 

اگرچه قانون اساسی ایالات متحده، تبعیض را براساس رنگ، جنسیت یا مذهب ممنوع اعلام کرده است؛ اما بذر نژادپرستی در قلب و روح اکثر آمریکایی ها کاشته شده و ریشه های آن عمیق تر از آن است که با وجود ادعای آمریکا به قوانین مساوات و احترام به حقوق بشر، قطع شود.

 

روز جهانی حافظان صلح سازمان ملل متحد،  29 ماه مه  فرصتی برای ادای احترام به سهم ارزشمند بیش از 3900 حافظ صلح سازمان ملل است که در سال 1948 در زیر پرچم این سازمان جان خود را ازدست‌داده‌اند که شامل 102نفر در سال 2019 نیز می‌شود.

 

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین‌المللی صلح‌بانان ملل متحد، ۲۹ مه ۲۰۲۰ برابر با ۹ خرداد، ضمن اشاره به موضوع امسال این روز یعنی «زنان در حفظ صلح»، خواستار تلاش بیشتر برای رسیدن به برابری حضور زنان در همه زمینه های صلح و امنیت شد.

 

سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی نسبت به اخبار وارده از لیبی درباره”سرازیر شدن انبوه سلاح، تجهیزات و مزدوران” برای پشتیبانی از دو طرف درگیری در این کشور، از کشورها خواست به ممنوعیت اعمالی سازمان ملل در زمینه ارسال سلاح به کشورهای درگیر جنگ داخلی ویرانگر احترام بگذارند.

 

«ایلهان عمر»، نماینده کنگره آمریکا امروز دوشنبه عربستان سعودی را «بزرگترین صادرکننده تروریسم» توصیف کرده است.

 

"تاگس شاو" آلمان در مطلبی از ترس و وحشت رژیم صهیونیستی درباره وقوع انتفاضه جدید پیامد تداوم سیاست های اشغالگری این رژیم علیه فلسطینیان خبر داده و نوشت: با توجه به برنامه های رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش های بیشتری از اراضی فلسطینیان ترس از تشدید اوضاع در خاورمیانه افزایش می یابد.

 

 نوام چامسکی، زبان‌شناس فیلسوف و دانشمند آمریکایی در مصاحبه‌ای به شدت از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا انتقاد کرد و حضور او در کاخ سفید را خطری برای بقای بشریت توصیف کرد.

 

رئیس‌جمهور قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط ابلاغ کرد.

 

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار