اخبار

سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه اعلام کرد، از اواخر اوت 2017 تاکنون بیش از 688 آواره روهینگیا از میانمار وارد بنگلادش شده اند. پیش از این نیز 200 هزار آواره روهینگیا در اردوگاه های آوارگان در بنگلادش زندگی می کردند.

 محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود در مقابل شورای امنیت گفت: ما هیچ درخواستی برای مذاکره با طرف اسرائیلی را رد نکرده‌ایم، چراکه ما مذاکرات را تنها راه برای تحقق صلح به حساب می‌آوریم.

    یک فعال صلح آمریکایی، غزه را بزرگترین زندان جهان با داشتن 900 هزار آواره فلسطینی توصیف کرد و گفت: کاهش بودجه کمک رسانی آمریکا به آوارگان فلسطینی تحت ‏اشغال، یک جنایت جنگی است.

 کمیته وزارتی رژیم صهیونیستی در امور قانون گذاری برای پیش نویس قانونی رای گیری کرد که بر اساس آن شهروندان قدس و جولان در صورتی که علیه اهداف اسرائیل اقدام و فعالیت نمایند از حق اقامات خود در این مناطق محروم می شوند.

 صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل ( یونیسف) اعلام کرد روزانه هفت هزار کودک تازه به دنیا آمده به ویژه در گروه کشورهای در حال توسعه می میرند.

کارگاه دو روزه «بررسی نقش رسانه‎ها در مبارزه با افراط‌گرایی همراه با خشونت» امروز و فردا «اول و دوم اسفندماه» در نیامی پایتخت نیجر برگزار می‎شود.

در پی انفجار مینی در نزدیکی نوار مرزی با غزه و زخمی شدن تعدادی از سربازان اسرائیلی، فرمانده ارتش این رژیم در جنوب اراضی اشغالی تهدید کرد که شیوه برخورد با تظاهرکنندگان فلسطینی از این پس متفاوت خواهد بود.

مجمع جهانی صلح اسلامی سالروز شهادت  حضرت فاطمه (س) را بر تمامی مسلمانان جهان تسلیت می گوید

 

دومین سمینار وحدت پیش شرط تمدن نوین اسلامی با حضور آیت‎الله محمدجواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)،دکتر منوچهر متکی معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب و اندیشمندانی از دانشگاه‎های اسلامی دهلی امروز یکشنبه در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد.

 دولت میانمار برغم توافق با بنگلادش برای بازگشت آوارگان روهینگیایی تاکنون اقدام خاصی به منظور ایجاد شرایط مناسب برای بازگرداندن آنها انجام نداده است علاوه براین ترس از بین بردن تاریخ حضور روهینگیایی ها در خاک میانمار نیز به دلیل اقدامات خشونت بار ارتش این کشور در نابودی روستاهای آنها رو به افزایش است.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار