اخبار

رئیس هیأت سوری شرکت کننده در مذاکرات صلح «ژنو» از سازمان ملل متحد و نمایندگان گروه های معارض خواست انفجارهای شهر حمص که 42 کشته برجای گذاشت را محکوم کنند.

روند کند چهارمین دور گفت و گو های نمایندگان دولت سوریه و مخالفان درحالی در ژنو ادامه داشت که انفجارهای تروریستی در شهر حمص این مذاکرات را وارد مسیر دیگری کرد.

مراسم سالیانه «روز مسلمانان» برای سومین هفته متوالی پنج‌شنبه آتی، ۱۲ اسفند با حضور مسلمانان و نمایندگان سیاسی آن‌ها در اکلاهما برگزار می‌‌شود.

گردهمایی «نقش زنان در اسلام» به‌صورت یک ضیافت فرهنگی به وقت نهار روز سه‌شنبه، ۱۰ اسفند، در مرکز اجتماعات شهر «سنت‌ پیتر» در ایالت مینه‌سوتا آمریکا برگزار می‌شود.

صدها فعال عضو سازمانهای مردم نهاد(سمن) حامی فلسطین از 40 کشور دنیا با اجتماع در تهران در خصوص راهکارها و فرصت های هم افزایی برای حمایت از قضیه فلسطین در سطح بین المللی هم اندیشی کردند.

سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل (یونسکو) از جامعه بین المللی خواست، در احیای میراث فرهنگی عراق که متحمل تخریب های گسترده شده است، همکاری کنند.

 وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را دشمن صهیونیست خواند .

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن روز سه شنبه اعلام کرد که 17 میلیون یمنی دیگر توانایی تامین غذای خود را ندارند و هفت میلیون نفر دیگر نیز در آستانه گرسنگی قرار دارند.

 علی فیصل عضو دفتر سیاسی جبهه دمکراتیک آزادیبخش فلسطین در حاشیه ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: کنفرانس تهران گامی در راستای حمایت از انتفاضه فلسطین، مبارزات مردم آن و اعاده اعتبار مساله فلسطین به عنوان مساله محوری ملت های جهان است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روز سه‌شنبه در سخنرانی مراسم افتتاحیه ششمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضۀ فلسطین فرمودند: «باوجود اختلافاتی که کشورهای اسلامی با یکدیگر دارند که برخی از آن‌ها طبیعی و برخی دیگر توطئه دشمن و برخی دیگر ناشی از غفلت است، لیکن همچنان عنوان فلسطین می‌تواند و باید محور وحدت همه آنان باشد.»

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار