اخبار

محسن پاک آیین سفیر سابق ایران در آذربایجان و از اعضای شورای سیاستگذاری و راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی در مصاحبه اختصاصی اظهار داشت : در مقطعی که امریکا و رژیم صهیونیستی قصد دارند با ایجاد بحران های در سوریه و عراق و حمایت از گروه های تروریستی،افکار عمومی جهان را از موضع فلسطین منحرف نمایند ...
 

 یازدهمین نشست گفت‌وگوی ادیان با حضور گروه‌های مختلف دینی در شهر «سیدنی» استرالیا برگزار شد.

 دیپلمات‌ها از برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل برای مذاکره درباره مرگبارترین خشونت‌های سال های اخیر بین اسرائیل و فلسطینی‌ها خبر می‌دهند.

مسلمانان اندونزی راهپیمایی‌های متعددی را در مناطق مختلف این کشور برگزار کردند تا اعتراض خود را نسبت به اقدامات رژیم اسرائیل در مسجدالاقصی اعلام کنند.

 رئیس سازمان مردم نهاد «مراقبت بین المللی» (Care International) با بیان اینکه بحران انسانی یمن، این کشور فقیر درگیر جنگ و متاثر ار اپیدمی وبا را فراگرفته است، وضع کنونی این کشور را «یک رسوایی غیر قابل انکار برای بشریت» خواند.

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: ایران از مواضع اخیر رهبران مقاومت فلسطین در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی حمایت کرده و قطع رابطه جنبش فتح با این رژیم اشغالگر را اقدامی ضروری می‌داند.

 یک وکیل فرانسوی برای تسریع در انجام تحقیقات اولیه مربوط به جنایت‌های جنگی اسرائیل در فلسطین، کیفرخواستی به نمایندگی از قربانیان و سندیکای فلسطینی به دادگاه کیفری بین‌المللی ارائه کرد.

جوانان مسلمان در انگلیس طی سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند با انتشار نشریات و ایجاد رسانه‌های جدید تصویری واقعی از اسلام و زندگی مسلمانان در این کشور ارائه کنند و با مسائل نادرستی که در مورد این دین و پیروان آن‌ در رسانه‌ها مطرح می‌شود، مقابله کنند.

ایران درگزارش سال2017 درباره میزان موفقیت کشورهای جهان در دستیابی به اهداف برنامه جهانی'توسعه پایدار'، بین157کشور رتبه 89 را دارد وگرچه بالاتر ازقطر، عربستان، آفریقای جنوبی، هند، کویت و اندونزی قرار گرفته است اما همچنان راهی طولانی در مسیر توسعه پیش روی دارد.

سفیر هند در ایران گفت: آثار شعرای نامی ایرانی از جمله حافظ، سعدی، مولوی و شمس، پیام آور صلح، دوستی و عشق در سطح جهانی است.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار