اخبار

واکسن فایزر دوباره قربانی گرفت!

به گزارش سلام نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه ،مقامات آلمان گزارش داده است که در شمال غربی این کشور، در خانه سالمندان 14 نفر از افرادیکه از واکسن فایزر استفاده کرده بودند به کرونای انگلیسی مبتلا شده اند.

به گزارش سلام نیوز به نقل از اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده اظهار داشت که کشورش تحریم‌های علیه ایران را برای بازگشت این کشور به مذاکرات برجام لغو نخواهد کرد.

 

 

به گزارش سلام نیوز به نقل از اسپوتنیک، دادگاه کیفری ریاض حکم اعدام علی محمد النمر را لغو کرده است.

محمد النمر، برادر شیخ نمرالنمر روحانی شیعه عربستانی که در سال ۲۰۱۶ اعدام شد، اعلام کرد که دادگاه کیفری ریاض حکم اعدام علی محمد النمر را لغو کرده است.

به گزارش سلام نیوز به نقل از بلومبرگ، گروهی از متخصصان بین المللی سازمان بهداشت جهانی "شواهد مهمی" در مورد نقش بازار غذاهای دریایی در شهر ووهان چین در شیوع ویروس کرونا پیدا کرده اند.

«رابرت مالی» نماینده آمریکا در امور ایران شامگاه شنبه به صورت تلفنی با «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات رایزنی کرد.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه امارات در این تماس تلفنی در خصوص پایبندی ابوظبی به همکاری با دولت جدید آمریکا برای کاهش تنش‌ها در منطقه صحبت کرد.

بن زاید همچنین بر آغاز مذاکرات جدید و تقویت همکاری در سایه توافق سازش با رژیم صهیونیستی موسوم به توافق آبراهام، تاکید کرد.

روابط دوجانبه و همچنین تحولات منطقه و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی از دیگر محورهای مورد بحث در گفتگوی تلفنی مالی و بن زاید اعلام شده است.

به نقل از النشره، دستگاه اطلاعات عراق امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای عراقی توانستند انبار اصلی مهمات و مواد منفجره تروریست‌های موسوم به ولایت الانبار  گروه تروریستی داعش را در مناطق بیابانی این استان نزدیک به شهرستان هیت در منطقه کبیسه در غرب  این کشور شناسایی و ضبط کنند.

دستگاه اطلاعات عراق گزارش داد: گروه تروریستی داعش قصد داشت از مهمات و مواد منفجره این انبار برای اجرای عملیات‌های تروریستی در شهرستان‌های استان الانبار (هیت، فلوجه و الرمادی) استفاده کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در صنعاءدر توئیتی با بیان اینکه به سخنان آمریکا خوشبین نیستیم، نوشت: مطمئناً دولت جدید سیاستی متفاوت ازدول گذشته دارد و آن تحمیل حضور مستقیم سیاسی و نظامی دریمن است. سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «حسن ایرلو» سفیر جمهوری اسلامی ایران در صنعاء در پی اظهارات جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: آمریکا شیطان بزرگ است. ما نسبت به سخنان آنها خوشبین نیستیم.وی افزود: مطمئناً دولت جدید سیاستی متفاوت از دول گذشته دارد و آن تحمیل حضور مستقیم سیاسی و نظامی در یمن است، همانطور که در عراق و سوریه اتفاق افتاد.

کمیته ویژه وزارت بهداشت لبنان بعداز ظهر جمعه مجوز استفاده اضطراری از واکسن روسی «اسپوتنیک V» را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس روسیه، این تصمیم روز جمعه و با حضور وزیر بهداشت لبنان اتخاذ شده است.

منابع لبنانی خبر دادند که در آینده، کمیته ویژه وزارت بهداشت لبنان درصدد ثبت مجوز استفاده از واکسن چیمی «سینوفارم» است.

دیده بان های  حقوق بشر می‎گویند کمبود اطلاعات باعث عدم شفافیت بیشتر در موضوع توزیع  واکسن کرونا می‌شود.

به گزارش «یو اس‌ای تودی»، تاکنون تنها ۱۶ ایالت آمریکا اطلاعاتی در موضوع توزیع واکسن میان اقوام و گروه‌های نژادی ارائه کرده اند که البته این اطلاعات هم تا حدی ناقص است.

داده‌های مربوط به واکسیناسیون نیز به طور گسترده در دسترس نبوده و مشخص نیست که ساکنان مناطق خاص چه میزان واکسن دریافت می‌کنند چرا که جوامع منزوی مانند روستایی‌ها و افراد کم درآمد ساکن در حاشیه شهر‌ها به طور ویژه‌ای آسیب پذیر هستند.

حمید بعیدی‌نژاد درباره تهیه واکسن توسط وزارت بهداشت و سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی نوشت: «‏مقامات بهداشتی کشورمان اقدامات بسیار خوبی را برای تهیه واکسن برنامه ریزی کرده‌اند. علاوه بر کار همزمان بر روی چند واکسن داخلی که در مراحل پیشرفته تست انسانی هستند، اقدامات لازم خرید واکسن از روسیه و از برنامه کواکس سازمان بهداشت جهانی انجام گرفته است. خریدی از انگلیس در برنامه نیست.»

 

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار