«قربانیان جنگ، سفیران صلح» این بار در کافه مانیا

مجموعه عکس های «قربانیان جنگ، سفیران صلح» مهدی منعم این بار همزمان با روز جهانی صلح و هفته جنگ در کافه مانیا به نمایش درآمده است.

منعم که پیش از این مجموعه کامل تری از این عکس ها را در گالری راه ابریشم به نمایش گذاشته بود، این بار منتخبی از آن عکس ها را شامل هشت قطعه در این کافه گالری ارائه کرده است.

این عکس ها تصاویری از قربانیان غیرنظامی جنگ هشت ساله ایران و عراق است که منعم پیش از این هنگام انتشار کتاب عکس های «قربانیان جنگ ایران و عراق» آن را بیانیه ای در دفاع از تمام قربانیان غیرنظامی جنگ ها اعلام کرده بود که پیام صلح را به تمام جهانیان مخابره می کنند.

مهدی منعم -عکاس مستند اجتماعی و خودآموخته عکاسی است که از سال 1360 عکاسی حرفه یی را آغاز کرده و در جریان دفاع مقدس در عملیات های مختلف به عنوان عکاس خبری فعالیت می کرد. او عکاسی از جانبازان جنگ تحمیلی را ازسال 1367، انتشار کتاب «معجزه امید» از مجموعه جانبازان را درسال 1378، عکاسی از مصدومان شیمیایی و جانبازان حملات هوایی عراق به مناطق مسکونی و مجروحان ناشی از مین های به جامانده ازجنگ تحمیلی با عنوان قربانیان جنگ را از سال 1380 و انتشار کتاب عکس سیاه و سفید «قربانیان جنگ» را در کارنامه حرفه یی کاری خود دارد.

«قربانیان جنگ، سفیران صلح» پنجمین نمایشگاهی است که در کافه مانیا برپا می شود. پیش از این عکس های علی اکبر شیر ژیان با عنوان «مدیترانه و دموکراسی»، ابوالفضل نسائی با عنوان «آمنه»، رضا میلانی با عنوان «تکرار مبهم یک صدا» و فرزانه خادمیان با عنوان «اتوبوس» در این کافه به نمایش گذاشته شده بود.

علاقه مندان می توانند هر روز از ساعت 9تا 23 به نشانی بین میدان فاطمی و خیابان ولیعصر، جنب پارکینگ مجتمع تجاری اداری 37 از این عکس ها دیدن کنند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید