«هنر برای صلح» فردا آغاز به کار می‌کند

 پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» با آثاری از هنرمندان ۳۰ کشور جهان، فردا سه‌شنبه ۲۱ شهریورماه با افتتاح بخش نمایشگاهی، موسیقی و تئاتر آغاز به کار می‌کند.
به گزارش ایکنا  به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح»؛ خانه هنرمندان ایران از ۲۱ تا ۳۰ شهریورماه میزبان پنجمین جشنواره «هنر برای صلح» خواهد شد.

در این رویداد هنری که از سوی بخش خصوصی هنر و با حمایت هنرمندان، گالری‌داران و مجموعه‌داران برپا می‌شود؛ ۲۴۰ هنرمند در رشته‌های نقاشی، مجسمه، گرافیک، ویدیوآرت، پرفورمنس، تئاتر، سینما و موسیقی به ارائه آثار خود خواهند پرداخت.

جشنواره «هنر برای صلح» در پنجمین گام خود برای نخستین‌بار به شکل بین‌المللی برپا می‌شود و میزبان هنرمندانی از ۳۰ کشور جهان خواهد بود.

در بخش نقاشی این رویداد هنری، آثار ۶۴ هنرمند همچون ناصر اویسی، جعفر روح‌بخش، کوروش شیشه‌گران، بهرام دبیری، منوچهر نیازی، کامبیز درم‌بخش و... به نمایش در خواهد آمد و همچنین آثاری از هنرمندان فرانسوی و ایتالیایی را نیز شاهد خواهیم بود.

بخش عکس این جشنواره نیز میزبان آثار ۵۲ هنرمند، همچون عباس کیارستمی، رضا کیانیان، ابراهیم حقیقی، سیف‌الله صمدیان، محمد فرنود، گوهر دشتی، شادی قدیریان ، آرمان استپانیان، مجید سعیدی و... در کنار آثاری از عکاسانی از کشورهای فرانسه، افغانستان، هند و عراق است.

در بخش مجسمه و چیدمان نیز ۳۴ اثر از هنرمندانی همچون بهروز دارش، تاها بهبهانی، جمشید مرادیان، مریم سالور، گیزلا وارگا سینایی و... در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

بخش ویدیو آرت و پوستر این رویداد هنری، میزبان آثار ۲۸ هنرمند از ایران، یونان، مکزیک، آمریکا، روسیه، دومنیکن، چین، اکوادور، ترکیه، لهستان و اندونزی است.

در بخش نمایشگاهی پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» تمامی آثار برای فروش ارائه شده‌اند و عواید حاصل از آن صرف ساخت مدرسه و اقدامات بشردوستانه خواهد شد.

همچنین در روز افتتاحیه پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح»، گروه تئاتر قاصدک از ساعت ۱۷ به اجرای نمایش ویژه کودکان براساس شعار این رویداد هنری که «آموزش صلح به کودکان» است، خواهند پرداخت و اجرای پرفورمنس نقاشی احمد آریامنش و پرفورمنس موسیقی گروه بنفش از دیگر برنامه‌های نخستین روز این رویداد هنری است.

همچنین مراسم بزرگداشت روز جهانی صلح و اهدای «نشان صلح» که یکی از بخش‌های اصلی جشنواره «هنر برای صلح» پنجشنبه ۲۳ شهریورماه در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود

 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید