اخبار

استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه روز دوشنبه درکنفرانس خبری مشترک با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، در حاشیه دومین کنفرانس بروکسل درباره سوریه با بیان این مطلب افزود:انتظار داریم که این کشورها کار خود را در زمینه تنش زدایی انجام دهند.

«مجمع جهانی صلح اسلامی» با همکاری «مؤسسه تنظیم و نشر آثار مقام معظم رهبری» و «پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی » دومین هم اندیشی تخصصی صلح و عدالت با عنوان «بازخوانی اندیشه¬های مقام معظم رهبری در حوزۀ صلح و عدالت» را با شرکت جمعی از نخبگان و اندیشمندان ایران اسلامی برگزار می کند.

 رئیس سابق کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن گفت: 18 میلیون نفر از جمعیت 20 میلیونی کشور یمن مشکل دسترسی به غذا و آب سالم دارند که 7 میلیون نفر از آنها دچار مشکل حاد غذایی هستند.

 اعضای شورای امنیت در نشست خود در جنوب سوئد نقشه راهی درباره سه مساله اصلی بحران سوریه تعیین کردند. این سه مساله احیای روند سیاسی با نظارت سازمان ملل، رساندن کمک‌های بشردوستانه به ساکنان و ایجاد مکانیزم مستقل برای شناسایی عاملان استفاده از سلاح شیمیایی است.

با حضور رئیس دانشگاه کاتولیک فرانسه ، سمینار علمی مسئولیت ادیان در برابر صلح و عدالت جهانی در قم برگزار شد.

 شش تن از اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل در پیام‌هایی از کشورهای محاصره‌کننده قطر خواستند برای متوقف کردن نقض‌ها و تضمین عدم تکرار آنها تدابیری اندیشیده و همه اقدامات لازم را برای تضمین احترام به حقوق متضرران اتخاذ کنند.

براساس اعلام رئیس مجمع عمومی سازمان ملل این مجمع قرار است طی روزهای آینده یک نشست مهم را به منظور بحث درمورد راه‌های تقویت صلح با محوریت پیشگیری از جنگ، میانجی‌گری، گفت‌وگو و مذاکره و دیپلماسی برگزار کند.

    سازمان منع تسلیحات شیمیایی در بیانیه ای اعلام کرد که بازرسان این سازمان، نمونه هایی را از محل حمله شیمیایی ادعایی در شهر دوما در سوریه جمع آوری کرده اند که قرار است در هلند آزمایش شود.

 آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل امروز شنبه در سخنانی تصریح کرد که در مسئله سوریه به دو چیز نیازمندیم،

 فرستاده سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه از اقدام نظامیان صهیونیست در کشتار فلسطینیان در جریان تظاهرات‌های بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه با اراضی اشغالی ۱۹۴۸ به شدت انتقاد کرد.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار