شکایت سوریه از رژیم صهیونیستی به سازمان ملل

    وزارت خارجه سوریه به دنبال تجاوزهای اخیر رژیم صهیونیستی به این کشور،در نامه های جداگانه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، این اقدام تل آویو را حمایت از تروریسم عنوان کرد.

 در نامه وزارت خارجه سوریه آمده است: تجاوزهای اسرائیل مهر تائیدی بر شیوه خصمانه و خطرناک رژیم صهیونیستی برای افزایش نا امنی در منطقه و پیچیده تر کردن وضعیت کنونی است و همه اینها در جهت اهداف رژیم صهیونیستی قرار دارد.
این نامه افزود: اقدامات رژیم صهیونیستی برای حمایت از تروریسم و ادامه اشغال اراضی عربی در منطقه است.
وزارت خارجه سوریه در نامه خود به سازمان ملل و شورای امنیت یادآورشد: اسرائیل با تجاوزهای مکرر در سوریه نخواهد توانست از گروه های تروریستی و در راس آنها داعش و جبهه النصره که شرکا و مزدوران صهیونیست هابه شمار می آیند، حمایت به عمل آورد.
فرماندهی ارتش و نیروهای مسلح سوریه صبح امروز با صدور بیانیه ای همچنین اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور سه حمله موشکی رژیم صهیونیستی را در پایگاه های نظامی منطقه 'قطیفه' واقع در حومه دمشق دفع کرده است.
ارتش سوریه روز سه شنبه در این بیانیه تاکید کرد: رژیم صهیونیستی چهار موشک از منطقه طبریا به سوریه شلیک کرد که یکی از آنها سرنگون و سه موشک دیگر به اطراف یکی از پایگاه های نظامی این کشور اصابت کرد و خسارت های مادی بر جای گذاشت.
این بیانیه افزود: جنگنده های رژیم صهیونیستی چند موشک نیز از حریم هوایی لبنان به سمت منطقه قطیفه در سوریه شلیک کردند که نیروی هوایی به آن پاسخ داد.
یک موشک زمین به زمین دیگر نیز که توسط رژیم صهیونیستی و از منطقه اشغالی جولان شلیک شده بود با واکنش نیروی هوایی سوریه روبه رو شد.
فرماندهی ارتش سوریه در بیانیه خود افزود: تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه بار دیگر ثابت کرد این رژیم از گروه های تروریستی در این کشور حمایت می کند.
این اقدام صهیونیست ها تلاش برای روحیه دادن به گروه های تروریستی است که در منطقه حرستا در غوطه شرقی ریف دمشق ضربه های دردناکی از ارتش سوریه دریافت کرده و در برابر پیروزی های قاطع ارتش در استان ادلب روحیه خود را از دست داده اند.
بیانیه ارتش سوریه ادامه داد: فرماندهی کل ارتش سوریه نسبت به پیامدهای خطرناک تجاوزهای رژیم صهیونیستی هشدار داده و مسئولیت کامل آن را متوجه این رژیم می داند.
سوریه از 7 سال قبل درگیر جنگ با گروه های تروریستی - تکفیری مورد حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان و برخی از کشورهای منطقه است.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید