اخبار

کنفرانس بین‌المللی «امت اسلامی» در دانشگاه صباح الدین زعیم استانبول آغاز به کار کرد.

 دانشگاه اسلامی غنا هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید شش نشست پژوهشی در این دانشگاه برگزار می‌کند.

وزیر بهداشت یمن گفت شمار شهدای بمباران اتوبوس آوارگان استان الحدیده به ۱۹ و زخمی‌ها به ۳۰ نفر افزایش یافت.

 

نمایشگاه خوشنویسی مشترک هنرمندان ایران و فیلیپین به مناسبت روز ملی خوشنویسی ایران با عنوان «هنر صلح» در دانشگاه یو ـ پی فیلیپین برگزار شد.

 

 'بنیاد صلح جهانی' که مقر آن در آمریکا است، روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که ائتلاف عربی علیه یمن به سرکردگی عربستان سعودی، با نابودی مزارع کشاورزی، مرتکب جنایت جنگی شده است.

مراسم شروع سال تحصیلی دانشگاه‌ها با حضور رئیس‌جمهور آغاز شد؛ روحانی با اشاره به حضور و نقش آفرینی فارغ التحصیلان دانشگاهها در عمده مدیریت های جامعه ، نقش دانشگاه را برای آینده جامعه و مدیریت آینده کشور بسیار مهم برشمرد

همزمان با روز بزرگداشت حافظ، سفیر ایران در سارایوو از خانواده استاد فقید بشیر جاکا، مترجم بوسنیایی دیوان حافظ و دیگر دست اندرکاران ترجمه و انتشار این اثر ارزشمند قدردانی کرد.

 

تندیس تقوی، مسئول انجمن خوشنویسان ایران شعبه مانیل گفت: هم‌زمان با هفته ملی خوشنویسی در ایران، برنامه‌‌هایی در فیلیپین اجرا می‌‌کنیم که از آن جمله نمایش و رونمایی از تابلوی صلح در دانشگاه «یو پی» این کشور است.

 

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، گفت: نگاه به حقوق کودک باید از نگرش احساسی به حق مدارانه تغییر کند و حقوق کودکان به رسمیت شناخته و اجرایی شود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه معضلاتی مثل مواد مخدر، جرائم سایبری و تروریسم مانع بزرگی برای صلح جهانی هستند، گفت: نیروی انتظامی توانسته توطئه دشمنان را خنثی و با انهدام باندهای مخوف، کشف میلیون‌ها تن مواد و تقدیم شهدای فراوان امنیت را در کشور نهادینه کند.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار