اخبار

 معاون نخست‌وزیر ترکیه از راه‌اندازی کمپینی برای جمع‌آوری ۱.۲ میلیون دلار کمک بشردوستانه به غزه خبر داد.

شبکه خبری اسکای نیوز عربی امروز(سه شنبه) گزارش داد: رژیم صهیونیستی از دادگاه کیفری بین المللی خواست درخواست فلسطین برای تحقیق در اتهامات مرتبط با ارتکاب جرایم جنگی این رژیم را رد کند.

رئیس‌جمهور ترکیه در گفتگوی تلفنی با دبیرکل سازمان ملل، تاکید کرد اقدام آمریکا در انتقال سفارتش به قدس، صلح جهانی را به خطر انداخته است.

آرمسترانگ، پژوهشگر بریتانیایی معتقد است که هسته مرکزی سه دین یهودیت، مسیحیت و اسلام همانا عدالت خواهی، شفقت ورزی، صلح و آرامش است و حرکت از اعتقاد به سوی ایمان راه حل اساسی برای از بین بردن تمامی نزاع ها و درگیری های دینی و مذهبی و فرقه ای است. تا چنین اتفاقی روی ندهد نمی توانیم به صلح و آرامش و عدالت دست پیدا کنیم.

 نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد از اینکه غیرنظامیان درصد بالایی از قربانیان درگیری‌های مسلحانه هستند ابراز تاسف کرد.

دانشگاه گرانادا در اسپانیا، نهمین همایش بین‌المللی دین و معنویت در جامعه را برگزار می‌کند.

 نهاد‌ها و سازمان‌های مدافع حقوق بشر که دغدغه‌های بی‌اساس خواب و خوراک را از آنان گرفته و یا حیوان‌آزاری برخی از روان‌پریش‌ها، آنان را به قدری متاثر می‌کند که در ویدئو‌های ارسالی خود به رسانه‌های حامی حقوق بشر، با بغض و گریه از اینگونه رفتار‌ها انتقاد می‌کنند، امروز در قبال کشتار مردم فلسطین سکوت پیشه کرده‌اند.

نشست سران کشورهای همکاری اسلامی در استانبول و هماهنگی ایران و ترکیه در دفاع از مساله فلسطین در کانون توجه رسانه های عربی قرار گرفت. برخی ازآنها سکوت کشورهای عربی در این زمینه را بررسی کردند.

دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل "اوچا" از کشورهای حامی مالی فلسطین و جامعه بین الملل خواست قبل از این که دیر شود برای نجات غزه و لغو فوری محاصره این شهر تلاش کنند.

مراسم رونمایی از فرش‌های نفیس جام جهانی با حضور استاندار آذربایجان شرقی، جمعی از هنرمندان چیره‌‌دست فرش دست‌باف تبریزی، ورزشکاران پیشکسوت ورزش فوتبال، مدیران و معاونان شهرداری تبریز در سالن آمفی تئاتر شهرداری برگزار شد.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار