ساختن جهانی سرشار از صلح و عدالت در همایش روز جهانی صلح 2018

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در آستانه برگزاری همایش" روز جهانی صلح 2018"، ساختن جهانی سرشار از صلح، عدالت و احترام به کرامت انسانی را امری مهم  دانست و بر ضرورت صلح مبتنی بر عدالت تاکید نمود.
دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در راستای برگزاری این همایش بر این نکته اذعان داشت که تبیین مفهومی و آسیب شناسی صلح و عدالت  با تاکید بر تهدیدات نوین در جهان از محورهای اصلی همایش "روز جهانی صلح"می باشد.
وی افزود: صهیونیسم بین الملل و بعضی قدرت های بزرگ همواره با متهم کردن مسلمانان و راه انداختن موج اسلام ستیزی تلاش کرده اند تا سد راه ارتباطات سازنده جهان اسلام با دیگر حوزه های فرهنگی شوند این همان نکته مهمی است که اندیشمندان و سازمان های مردم نهاد در جهان به آن باید اهتمام کنند.
روز جهانی صلح فرصتی است برای ارایه اندیشه های اسلامی در این حوزه
دکتر عامری ادامه داد تا زمانیکه برخی قدرت ها و سازمان های مدافع حقوق بشر با رویکرد استثناگرایی و سلیقه ای با مبحث صلح، امنیت و گروه های تروریستی برخورد و یا اِعمال نظر کنند؛ دست یافتن به صلحی عادلانه و پایدار محقق نخواهد شد.
وی در پایان تاکید نمود ائتلاف نخبگان در جهان می تواند با بسیاری از مشکلات و چالش های پیش روی  بشریت  مقابله نموده و با استفاده از ظرفیت های علمی و فرهنگی خود و با ارایه راهکارهای دقیق و منطقی گره گشای بسیاری از مشکلات در جهان باشد.
 لازم به ذکر است، این همایش به جهت محتوایی سومین پیش نشست "کنفرانس جهانی صلح و عدالت با تاکید بر اندیشه های مقام معظم رهبری"(مدظله العالی) است که در اسفند ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید