دومین کنفرانس بین المللی صلح پژوهی برگزار می شود

 سیاحت اسفندیاری با اعلام برگزاری دومین کنفرانس بین المللی «صلح پژوهی»، گفت: هدف از این کنفرانس شناسایی ظرفیت های موجود در این حوزه که می تواند به گسترش و توسعه صلح کمک کند، است.
« عابدین سیاحت اسفندیاری » با اعلام برگزاری  دومین کنفرانس بین المللی «صلح پژوهی»  در مورد ابعاد برگزاری این کنفرانس و محورهایی که در آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد اظهار کرد: این رویداد به همت مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت برگزار می شود و در آن محورهای متنوعی مورد توجه خواهد بود که از جمله آنها می توان به «آموزش و صلح»، «اخلاق و صلح»، «حقوق و صلح»، «سیاست و صلح»، «اقتصاد و صلح» و ... اشاره داشت.
دبیر علمی کنفرانس صلح پژوهی افزود: نخستین دوره این کنفرانس دهم اسفند سال گذشته در کیش برگزار شد و دبیرخانه کنفرانس از 24 ملیت مقاله دریافت کرد . امسال نیز در همان تاریخ میزبان محققان خواهیم بود و البته تا پیش از برگزاری کنفرانس تعدادی پیش نشست نیز برگزار خواهد شد.
وی در مورد اهداف برگزاری این کنفرانس بیان کرد: اولین هدفی که دنبال می کردیم آن بود که ظرفیت های موجود در این حوزه را که می تواند برای گسترش و توسعه صلح کمک کند شناسایی کنیم، این امر با همکاری شخصیت های حقیقی و حقوقی اتفاق می افتد. در این راستا تلاش می کنیم که پل ارتباطی و تعامل میان افراد فعال در این عرصه و چهره های شاخص را برقرار کنیم، ما می خواهیم آخرین یافته های علمی در این عرصه را بررسی کرده و از پشتوانه های علمی برای رصد رویدادهای حقوق بشری بهره مند شویم.
دبیر علمی این همایش اظهار کرد: سال گذشته از کشورهای آلمان، اتیوپی، افغانستان، الجزایر، اندونزی، ایران، آذربایجان، امریکا، بحرین، برزیل، پاکستان، تونس، زیمبابوه، سریلانکا، عراق، عمان، کامرون، کانادا، گرجستان، هندوستان، ...

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید