اسلام، صلح و عدالت اجتماعی: چشم اندازی مسیحی

کتاب بررسی‌ای همدلانه، جامع و مرتبط با برخی چالش‌های عدالت اجتماعی در دنیای مسلمانان است چرا که متأسفانه بسیاری از غیرمسلمانان در مورد دیدگاه مسلمانان نسبت به موضوع عدالت اجتماعی، تنها تصاویر مغرضانه و نادرست رسانه‌ها را فرا می‌گیرند.
«اسلام، صلح و عدالت اجتماعی: چشم‌اندازی مسیحی» (Islam, Peace and Social Justice: A Christian Perspective) اثری به زبان انگلیسی، نوشته «کریستین وان گوردر» (A. Christian Van Gorder) و از تازه های نشر «جیمز کلارک اند کو» که درآوریل 2014 روانه بازار شده است.
نویسنده این کتاب، دکترای خود را در زمینه رابطه مسلمانان و مسیحیان از دانشگاه «کویین بلفاست» ایرلند دریافت کرده است. وی نویسنده هشت کتاب و مقالات متنوع در حوزه ادیان و مذاهب جهان نیز هست. نویسنده این کتاب به مدت 12 سال در حوزه تعاملات مسلمانان و غیرمسلمانان به تحقیق و تدریس پرداخته و حدود 6 سال نیز در جوامع مسلمان آسیا، زندگی کرده است. او تاکنون تحقیقاتي گسترده درباره مسلمانان خاورمیانه، جنوب آسیا، شمال آفریقا، اروپا و آمریکا انجام داده است.
در معرفی این کتاب می خوانیم: «جهان ما مملو از عباراتی وحشتناک از خشونت و بی‌عدالتی است که اغلب با شعارهای مذهبی توجیه شده‌اند. «اسلام، صلح و عدالت اجتماعی: چشم اندازی مسیحی» بررسی‌ای همدلانه، جامع و مرتبط با برخی چالش‌های عدالت اجتماعی در دنیای مسلمانان است چرا که متأسفانه بسیاری از غیرمسلمانان در مورد دیدگاه مسلمانان نسبت به موضوع عدالت اجتماعی، تنها تصاویر مغرضانه و نادرست رسانه‌ها را فرا می‌گیرند.»
این کتاب توسط یک غیرمسلمان نوشته شده و سعی دارد درمانی دلسوزانه و دقیق‌تر را با تمرکز ویژه بر تشابه و تفاوت اسلام و مسیحیت ارائه كند. همچنین به روش‌های مشارکت در عدالت اجتماعی که می‌تواند میان پیروان این دو دین بزرگ سنتی ایجاد شود، اشاره دارد.

نویسنده: نوع:
Book
تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید