گزارش ها

 نشست بررسی ابعاد حقوقی و حقوق بشری نسل‌کشی مسلمانان در میانمار با حضور پروفسور «احسن خان» وکیل بین‌المللی و «امجد حسین» فعال حقوق بشر بنگلادشی امروز دوشنبه در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

 سازمان ملل با اشاره به حملات هوایی اخیر سوریه علیه غیرنظامیان نسبت به تداوم این وضع ابراز نگرانی کرد.

دبیرکل کمیته دائمی کنفرانس بین‌المللی احزاب آسیایی با اشاره به اینکه ایران نقش بسیار مهمی در برقراری صلح در خاورمیانه ایفا کرده است، گفت: این نشست باید با حضور احزاب سایر قاره‌ها نیز برگزار شود تا به پیشنهادهایی برای ایجاد صلح دست یابیم.

شبکه الجزیره گزارش داده که به سندی در گزارشهای سازمان ملل دست یافته که نشان می‌دهد ائتلاف سعودی طی تنها سه ماه 68 کودک یمنی را کشته‌اند.

 موسسه بین المللی قدس ، گزارش سالیانه خود را درباره قدس با عنوان «چالشهای یهودی سازی، تصمیم ترامپ و واکنش به آن و مقابله با آن» منتشر کرد.

رویترز در آخرین روز سال ۲۰۱۷ به یکی از مهم‌ترین بحران‌های بشری این سال یعنی آوارگی و کشتار مسلمانان میانمار- پرداخته است.

 

 سازمان‌های بین‌المللی اعلام کردند که ۷۵ درصد از ملت یمن نیازمند کمک هستند.

خانم دکتر لاله افتخاری عضو کمیته علمی مجمع جهانی صلح اسلامی  درراستای برگزاری هم اندیشی باز خوانی اندیشه های امام خامنه ای در موضوع صلح و عدالت در  مصاحبه  اختصاصی با مجمع بر این امر تاکید نمود که در مورد جایگاه صلح و عدالت در ادیان الهی باید گفت ادیان الهی در اصول با یکدیگر مشترک هستند در نتیجه فقط در شریعت با یکدیگر تفاوت دارند.

کارشناس ارشد روابط بین الملل براین باور است که با معرفی قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی ترامپ ، تنش ها در رابطه اتحادیه اروپا و آمریکا افزایش یافته و انتفاضه هم که در مقاطعی بخاطر فشارهای رژیم اشغالگر قدس و اختلافات حماس با فتح دچار رکود شده بود ، مجددا شعله ور شده است و این حرکت ادامه خواهد یافت.

 

صلح و عدالت مفاهیمی دیرپا در جامعه بشری هستند و توجه جدی به آنها از اندیشه های انبیاء الهی و سایر مصلحان اجتماعی دور نمانده است؛حجت‌‌الاسلام محمد سالار، معاون امور بین‌‌الملل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع ) در مصاحبه اختصاصی با مجمع جهانی صلح اسلامی تاکید کرد:‌ علما و بزرگان وظیفه دارند راه‌های گسترش صلح و عدالت در جوامع را تبیین کنند.

صفحه‌ها

اشتراک در گزارش ها