گزارش یونیسف از مرگ و معلولیت چهار هزار کودک یمنی

 صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) درتازه ترین گزارش خود از جان باختن دستکم یکهزارو 546 کودک و معلول شدن دو هزار و 450 کودک دیگر در یمن خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، یونیسف درگزارش خود آورده است: از زمان حمله ائتلاف عربی تحت فرماندهی سعودی به یمن درماه مارس 2015 میلادی (6 فروردین 1394)، دستکم یکهزارو546 کودک یمنی جان خود را از دست داده‌اند.
این گزارش مربوط به بازه زمانی ماه مارس سال 2015 میلادی تا دهم مارس جاری (2017 میلادی) است.
صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل گزارش داد که دراین بازه زمانی، یکهزار و 22 کودک پسر و 478 کودک دختر هستند و جنسیت 46 کودک نیز که مشخص نشده است کشته شده اند.
براساس این گزارش، 212 حمله به مدارس و 95 حمله به بیمارستان ها در این برهه زمانی صورت گرفته است و حتی مراکز درمانی سازمان پزشکان بدون مرز در یمن نیز از حملات در امان نمانده است.
یونیسف درگزارش خود شمارجان باخته گان حمله ائتلاف تحت فرماندهی سعودی‌ها به یمن را هفت هزار و 700نفر و شمار زخمی ها را 42 هزار و 552 نفر اعلام کرده است.
یمن از نزدیک به سه سال پیش تاکنون شاهد حمله ائتلاف تحت فرماندهی عربستان است.
ائتلاف تحت امر عربستان از فروردین 1394 به‌منظور بازگرداندن قدرت به 'عبدربه منصور هادی' رئیس‌جمهور مستعفی یمن و تضعیف جنبش انصارالله حملات هوایی خود را به این کشور فقیر عربی آغاز کرده است.
عربستان در حملات هوایی خود، مدارس، بیمارستان‎ها، مناطق مسکونی و اردوگاه‌های پناه‌جویان را بمباران و بعضاً از تسلیحات ممنوعه همچون بمب‌های خوشه‌ای استفاده کرده است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید