ولد الشیخ : سازمان ملل طرح جدیدی برای حل بحران یمن ارایه نکرد

اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده سازمان ملل به یمن ضمن اظهار خشنودی نسبت به دستیابی به راه حل بحران یمن، ادعای رسانه ها درخصوص وجود طرح جدید سازمان ملل برای صلح در یمن را تکذیب کرد.

به گزارش روز چهارشنبه روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، ولد الشیخ گفت: شایعات زیادی درباره طرح جدید سازمان ملل شنیده ام که نمی دانم منبع آن چیست اما تاکید می کنم این شایعات بی اساس بوده و صحت ندارد.
وی با اشاره به گفت وگوی خود با عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن درباره نقشه راه ، افزود: ممکن است چند راه حل درباره این موضوع مطرح کنیم.
وی همکاری انصارالله و کنگره سراسری مردمی با پیشنهادهای سازمان ملل درخصوص حل بحران یمن را مثبت ارزیابی و آمادگی آنها برای همکاری بیشتر را تایید کرد.
وی خواستار توجه بیشتر به بخش امنیتی گفت وگوها و کنار گذاشتن سلاح طرف های درگیر شد.
ولد الشیخ با اشاره به تاکید گوترش دبیرکل سازمان ملل بر برقراری صلح در یمن خواستار مشارکت همگانی طرف های یمنی برای دستیابی به راه حل سیاسی بحران یمن شد و گفت : راه حل یمن باید مبتنی بر توافق همه طرف ها باشد.
ولد الشیخ گفت و گوهای کویت را اساس راه حل های بعدی برای حل بحران یمن دانست.
وی درخصوص دعوت طرف های یمنی برای برقراری هشتمین آتش بس گفت : قرار است همه دست اندرکاران در کارگاهی عملی موانع عملی و سیاسی را بررسی وسپس کمیته های محلی آتش بس در ظهران را فعال ساخته، آتش بس واقعی برای امداد رسانی برقرار شود.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال گذشته اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی ،دریایی و هوایی این کشور به هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد .این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 12هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید