بازتاب حملات انتقام جویانه ایران علیه آمریکا در رسانه‌های جمهوری آذربایجان

بازتاب حملات انتقام جویانه و قدرتمندانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه آمریکا و حمله موشکی ایران به مهمترین پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق در واکنش به ترور سردار سلیمانی امروز در صدر اخبار رسانه‌های جمهوری آذربایجان قرار داشت.

جمهوری اسلامی ایران عملیات انتقام ترور شهید سلیمانی را با شلیک موشک‌های بالستیک به پایگاه آمریکایی عین الاسد آغاز کرد.

سایت خبری پوبلیکا.آذ در مطلبی به این موضوع پرداخته و نوشت: ایران این چنین قصاص سلیمانی را گرفت. هواپیمای آمریکا از بین برده شد. نیروهای سپاه پاسداران ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق حمله کرده‌اند.

بنا به نوشته خبرگزاری آناتولی در این حمله پایگاه‌های عین الاسد و پایگاه اربیل مورد هدف قرار گرفته شده است. باند پرواز تماما از بین برده شده است. در رابطه با کشته‌ها هنوز اطلاعاتی در دست نیست.

خبرگزاری دولتی آذرتاج هم، نوشت: جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران بیان کرده است که ایران حق دفاع از خود دارد. به پایگاه‌های آمریکا حمله شده است که دیگر به مقامات بلند پایه ایران حمله نکنند. بنا بر بند 51 قانون سازمان ملل، ایران حق دفاع از حقوق خود را دارد. حمله موشکی به پایگاه‌های نظامی آمریکا دفاعی است.

خبرگزاری آپا.آذ نوشت: سپاه پاسداران اعلام کرده است که عملیات قصاص آغاز شده است. پایگاه‌های عین الاسد و اربیل مورد حمله موشکی ایران قرار گرفت که ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعد از حمله بیان کرد: همه چیز خوب است.

سایت خبری رپورت موشک زدن به پایگاه نظامی آمریکا در عراق اشاره کرد و خبرگزاری ترند نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای از تصمیم مجلس شورای اسلامی ایران مبنی بر خروج آمریکا از منطقه استقبال کردند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید