بیانیه ها

شهادت اندیشمند ودانشمند فیزیک هسته ای ایران دکتر محسن فخری زاده  در عملیات تروریستی دیروز را به عموم مردم عزیز و رهبر معظم انقلاب ،جامعه دانشگاهی و علمی کشور و سازمان­های مردم ­نهاد بشردوستانه تسلیت و تهنیت عرض می­نمائیم.

ما شرکت کنندگان در کنفرانس« آپارتاید علمی؛ صلح، عدالت، امنیت و سلامت جهانی » که روز 20 آبان 1399 همزمان با «روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه» برگزار شد، با تأکید بر اینکه امروزه صلح، عدالت و امنیت جهانی با تهدیدها و چالش¬های فزاینده ای روبرو شده است 

اساس فعالیت پیامبران دینی و آموزه های همۀ ادیان الهی در راستای تحقق صلح، عدالت و همزیستی مسالمت آمیز پایه گذاری شده است. از این رو توهین و اهانت به هر شخص حقیقی یا حقوقی و همچنین توهین به مقدسات، فرهنگ ها و باورهای اعتقادی و الهی مردم که زمینه های ناامنی و تقابل جمعیت های بشری را موجب می شود...

ما شرکت کنندگان در کنفرانس« ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت» که در روزهای 29 و 30 شهریور 1399 همزمان با روز جهانی صلح برگزار شد، با تأکید بر اینکه امروزه صلح، عدالت و امنیت جهانی با تهدیدها و چالش های فزاینده ای از جمله، بی عدالتی، جنگ، فقر، بیماری، هژمونی و سلطۀ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، استعمارمجازی و جنگ نرم و ...

مجمع جهانی صلح اسلامی درگذشت حضرت آیت الله تسخیری مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام و رئیس هیئت امنای مجمع جهانی صلح اسلامی را به  رهبر معظم انقلاب اسلامی، علمای اسلام و  امت اسلامی تسلیت گفت.

حقوق بشر و کرامت انسانی با موازین الهی، از موضوعاتی است که همه انسان های آزاداندیش و پاک فطرت برای تعالی جامعه انسانی خواهان آن هستند، اگر چه به جهت تفاسیر مغرضانه و عدم نگاه جامع به تمامی انسان ها با نواقص فراوانی روبرو است که از آن جمله عدم توجه نگاه جامع اسلامی به حقوق انسان ها است و گاهی نیز حقوق بشر ابزار اهداف غیرانسانی کشورهای استعماری قرار می گیرد.

12 تیرماه یادآور تراژدی بزرگ انسانی است که ایالات متحده علیه مردم ایران انجام داده است. در این روز، سقوط هواپیمایی مسافربری ایران که یک تراژدی انسانی و تخلف آشکار از معاهدات بین المللی است، به دستور مستقیم دولتمردان آمریکا صورت گرفت.

فلسطین یک دولت و سرزمین اسلامی است که که بیش از 70 سال رنج اشغال توسط صهیونیست ها را بر دوش می کشد و امروزه با دو رنج اشغال و بحران ویروس کرونا دست به گریبان است

اگر تا به امروزه برخی جهان را خسته از جنگ، تروریسم، ظلم، بی¬ عدالتی و دور افتاده از ارزش‌هاي معنوي می دانستند؛ چندی است که ویروسی فراگیر که منشأ و شکل گیری آن در کنار راه علاج آن ناشناخته مانده است، آرامش را جهانیان سلب کرده است.

امروزه جهان شاهد بیماری فراگیر و مرموزی است که آسیب­های مختلف جانی، مالی و روحی و روانی را بر شهروندان کشورهای مختلف وارد آورده است. ویروس کوئید 19 که از چند ماه قبل در بخشی از جهان آغاز شد، به سرعت در اقصی نقاط جهان و به گونه­ای گسترش یافته است که هیچ ملتی از آن مصون نیست و بدون همکاری و همراهی بین المللی مهار آن امکان پذیر نیست. 

صفحه‌ها

اشتراک در بیانیه ها