بیانیه ها

مجمع جهانی صلح اسلامی که با مشارکت و همراهی جمعی از نخبگان و پژوهشگران ایرانی و نخبگانی از سراسر جهان در راستای صلح، عدالت و حفظ کرامت انسانی به امر مهم پژوهش و تولید ادبیات علمی مرتبط با این حوزه مشغول به فعالیت می باشد، ضمن گرامیداشت این روز این روز را  فرصتی می داند تا مردم و دوستداران علم و پژوهش با یکدیگر به تعامل بپردازند ...

در تقویم روزشمار جمهوری اسلامی ایران، روزهایی وجود دارند که درخشان تر از سایر روزها هستند و چنین روزهایی که نشان از رشادت، شجاعت، استکبارستیزی و دفاع از صلح، عدالت و مظلومیت دارند.

صلح، عدالت، امنیت وکرامت انسانی مفاهیمی ارزشمند و دیرپا در ادیان توحیدی و جامعۀ بشری هستند که از دغدغه های جدی انسان در طول تاریخ بوده اند و از این رو، ساختن جهانی سرشار از عدالت، آرامش و همزیستی مسالمت آمیز، همواره آرمانی بزرگ برای بشریت به شمار می آمده است...

مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن محکومیت این اقدام غیرانسانی و بازیگران قدرت ها و دولت های دخیل درآن، بار دیگر نگرانی خود را از وجود پدیده شوم تروریسم که با نقض کرامت انسانی و حقوق بشر و بشردوستانه همراه بوده است... 

هفدهم مرداد که به مناسبت شهادت مظلومانه محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، "روز خبرنگار" نامیده شده است، روز پاسداشت مقام انسان های آزاده ای است که برای دستیابی به حقیقت و تولید و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی فرو گذار نمی¬کنند.

حقوق بشر و کرامت انسانی از جمله ویژگی های فطری و اساسی هستند که همۀ انسان ها در اقصی نقاط جهان، فارغ از جنسیت، نژاد، قومیت و دین و مذهب، واجد آن هستند؛ اما امروزه شاهد آن هستیم که در برخی از نقاط جهان ، این حقوق فطری و اساسی مخدوش و یا نقض می شود.

در ساعت 10 صبح روز 12 تیرماه سال 1367، هواپیمای ایرباس به شماره پرواز 655 از فرودگاه بندرعباس به مقصد دبی به پرواز درآمد و هنوز 10 دقیقه از پرواز این هواپیما نگذشته بود که در ارتفاع 12هزار پایی و نزدیک تنگه هرمز برفراز خلیج فارس مورد حمله ناو وینسنس آمریکا قرار گرفت .

در روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی، مجمع جهانی صلح اسلامی طی بیانیه ای ضمن گرامیداشت یاد شهدای شیمیایی جنگ تحمیلی و محکوم کردن حامیان صدام حسین، خواهان محاکمه عادلانه رهبران و اشخاصی شد که در تجهیز صدام حسین به سلاح شیمیایی نقش داشتند. در این بیانیه آمده است:

 

«مجمع جهانی صلح اسلامی» که با همراهی جمعی از نخبگان انقلاب اسلامی و نخبگانی از سایر نقاط جهان در زمینه برقراری «صلح عادلانه» فعالیت می کند، فرارسیدن عید عبودیت و بندگی خالصانه خدا، «عید سعید فطر» را به امت اسلامی و مردم مسلمان ایران تبریک می گوید.

بیش از نیم قرن از یک تجربه تلخ در حیات جامعۀ بین المللی می¬گذرد. در این مدت صدای عدالت خواهی و ظلم ستیزی جمعی از مسلمانان در سرزمین مقدس فلسطین، هموار منادیان حقوق بشر و آزادی خواهان جهان را مخاطب قرار داده است.

صفحه‌ها

اشتراک در بیانیه ها