بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در اعلام کمک و همکاری برای مبارزه با ریشه کنی «کرونا»

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در اعلام کمک و همکاری برای مبارزه با ریشه کنی «کرونا»

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر، دی) از شهر ووهان در کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صد‌ها نفر نیز در سراسر جهان به این بیماری مبتلا شده و تعدادی نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

از آنجاییکه گسترش این ویروس و گرفتاری ناشی از آن نشان داد که همه در برابر آن آسیب پذیرند و از سویی این بیماری امنیت و سلامت روانی و جسمی انسانها را به خطر انداخته است، وظیفۀ همۀ انسانهای بشردوست و آزاده بر لزوم همکاری و هماهنگی ملی و جهانی برای مقابله با آن نیز ضرورت دارد.
لدا بار دیگر مردم شریف ایران اسلامی نظاره گر تلاش های ایثارگرانه و از خودگذشتگی جمعی آحاد مردم، سازمان های مردم نهاد و به ویژه پزشکان، پرستاران و همه تلاشگران در شبکه های بهداشتی و درمانی هستند که با از خودگذشتگی در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا و تلاش برای آرامش و درمان بیماران به میدان آمده اند. این فداکاری و از خودگذشتگی جلوه هایی ناب و بی نظیر از ایثار، احسان و نوع دوستی را در این ایام رقم زده است و فضایی توأم با محبت و برادری را در جامعه رقم زده است.
مجمع جهانی صلح اسلامی به عنوان یک سازمان مردم نهاد غیردولتی که سالهاست در عرصۀ صلح، عدالت و امنیت مشغول به فعالیت می باشد، ضمن دعوت همگان به رعایت اصول و موارد بهداشت فردی و جمعی و تشکر از خدمتگزاران عرصۀ سلامت، جامعه رسانه ای و همه سازمان های مسئول و داوطلب که برای ایجاد جامعه ای ایمن و سالم تلاش می کنند، آمادگی خود را برای همراهی و همکاری در رفع این بحران اعلام می دارد و تأکید می-کند:
1.  وقایع و حوادثی مانند: کرونا، بیماری، سیل، زلزله و … جزئی از زندگی انسانند و تازگی ندارند، اما باید دولت‌ها، آحاد مردم و همۀ سازمان های مردم نهاد ضمن آمادگی برای چنین حوادثی، باید تلاش جمعی خود را  برای مدیریت و مقابله و اتخاذ تدابیر لازم به کار گیرند.
2. از همه نخبگان و سازمان های مردم نهاد برای کمک به اقدامات فرهنگی، آموزشی، اجتماعی و و بهداشتی برای کمک و خدمات رسانی به جوامعی که در معرض آسیب پذیری بیشتر قرار دارند، دعوت به همکاری و کمک رسانی می¬نماید.
3. مجمع جهانی صلح اسلامی بر اساس مسئولیت و آرمان خود، از همه توان خود برای همراهی و همکاری با خادمین حوزۀ سلامت استفاده کرده و با تمام توان و ظرفیت در کنار پیشتازان حوزۀ سلامت به خدمتگزاری خواهد پرداخت.
4. این مجمع ضمن اعلام مخالفت با سوء استفاده افراد، گروه ها و دولت هایی که در اینگونه موضوعات بشردوستانه و حوادث قهری، به احتکار لوازم و نیازهای ضروری و مورد نیاز مردم می پردازند، از دستگاه¬های  قضایی و حقوقی داخلی و بین المللی تقاضا می کند با اینگونه اقدامات برخورد سریع، قاطع و جدی نمایند.
5. وظیفۀ نخبگان و مجامع بین المللی است که با اقدامات کشورهای سلطه گر و قدرت های بزرگ که در مسیر ارسال کمک های بشردوستانه اخلال ایجاد می کنند، مانند اقدامات دولت آمریکا که با تحریم برخی کشورها مانند روسیه، ایران و ... حقوق اولیه انسانها و کرامت انسانی را  تهدید می کنند، به مقابله برخاسته و ضمن محکومیت آن، اقدامات لازم را برای خدمات رسانی به همۀ نیازمندان در سراسر جهان فراهم آورند.
مجمع جهانی صلح اسلامی
اسفندماه 1398

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید